Sold
Wilson CourtFLOOR 8FLAT B
Registration Number:08771113
|Transaction Date:27/08/2002
PRN:B3531579
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JamesChan陳子健
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-144246)
Sold

1/1
PRICE
$880 K
Saleable Area
297sq.ft.
Buy $2,962 /sq.ft.
Gross Area
480sq.ft.
Buy $1,833 /sq.ft.
Building Age
36 Years
Transaction Date: 27/08/2002
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1989-08
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
42
Walking toTin HauStation
4 Min(s)
Address/ Area
41 King's Road