Sold
Wilson CourtFLOOR 16FLAT A
Registration Number:19111901700011
|Transaction Date:08/11/2019
PRN:A1210269
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

KevinLeung梁啟文
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-524931)
Sold

2/6
PRICE
$5.9 M
Saleable Area
297sq.ft.
Buy $19,860 /sq.ft.
Gross Area
480sq.ft.
Buy $12,292 /sq.ft.
Building Age
36 Years
Transaction Date: 08/11/2019
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1989-08
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
42
Walking toTin HauStation
4 Min(s)
Address/ Area
41 King's Road