Sold
Whitty Street Court No. 22-28FLOOR 5FLAT 10 (NO. 26)
Registration Number:09155158
|Transaction Date:17/02/2004
PRN:A3050914
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

DannyChoi蔡永東
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-106811)
PRICE
$650 K
Saleable Area
521sq.ft.
Buy $1,248 /sq.ft.
Building Age
62 Years
Transaction Date: 17/02/2004
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1963-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
3 Block(s)
Total Units
169
Walking toHKUStation
1 Min(s)
Address/ Area
22-44 Whitty Street