Sold
Whampoa Estate Yuen Fu Building (block S)FLOOR 10FLAT 1
Registration Number:25042500560076
|Transaction Date:15/04/2025
PRN:B6553823
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

EricKo高金龍
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-154706)
Sold

1/1
PRICE
$5.31 M
Saleable Area
498sq.ft.
Buy $10,651 /sq.ft.
Gross Area
650sq.ft.
Buy $8,166 /sq.ft.
Building Age
47 Years
Transaction Date: 15/04/2025
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1976-08-1978-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
25 Block(s)
Total Units
2,730
Walking toWhampoaStation
2 Min(s)
Address/ Area
39 Man Tai Street