Sold
Whampoa Estate Lok Fu Building (block U)FLOOR 5FLAT 7
Registration Number:25122301030061
|Transaction Date:05/12/2025
PRN:A6522244
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

IvanChan陳劭翀
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-389448)
Sold

1/1
PRICE
$3.88 M
Saleable Area
323sq.ft.
Buy $12,000 /sq.ft.
Gross Area
450sq.ft.
Buy $8,611 /sq.ft.
Building Age
47 Years
Transaction Date: 05/12/2025
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1976-08-1978-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
25 Block(s)
Total Units
2,730
Walking toWhampoaStation
2 Min(s)
Address/ Area
39 Man Tai Street