Sold
Whampoa Estate Ki Fu Building (block Y)FLOOR 3FLAT 7
Registration Number:26020200300057
|Transaction Date:20/01/2026
PRN:B6874754
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AlvinLam林智全
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-543361)
Sold

1/1
PRICE
$4.15 M
Saleable Area
323sq.ft.
Buy $12,851 /sq.ft.
Gross Area
450sq.ft.
Buy $9,222 /sq.ft.
Building Age
48 Years
Transaction Date: 20/01/2026
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1976-08-1978-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
25 Block(s)
Total Units
2,730
Walking toWhampoaStation
2 Min(s)
Address/ Area
39 Man Tai Street