Sold
Mandarin Villa West BlockFLOOR 8FLAT G ( 5 )
Registration Number:07227834
|Transaction Date:31/07/1997
PRN:A2242682
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

TerenceWong黃凱達
ACCOUNT DIRECTOR(E-328619)
Sold

1/1
PRICE
$5.1 M
Saleable Area
629sq.ft.
Buy $8,113 /sq.ft.
Gross Area
780sq.ft.
Buy $6,538 /sq.ft.
Building Age
52 Years
Transaction Date: 31/07/1997
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1973-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
96
Walking toWan ChaiStation
12 Min(s)
Address/ Area
10 Shiu Fai Terrace