Sold
Wealthy Garden Cheong Kwai CourtFLOOR 19FLAT G
Registration Number:22052700450109
|Transaction Date:06/05/2022
PRN:B7046424
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

RickyChan陳文傑
ACCOUNT DIRECTOR(E-466334)
Sold

1/1
PRICE
$6.11 M
Saleable Area
431sq.ft.
Buy $14,191 /sq.ft.
Gross Area
542sq.ft.
Buy $11,273 /sq.ft.
Building Age
40 Years
Transaction Date: 06/05/2022
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1984-09-1985-10
No. of Phases
-
No. of Blocks
3 Block(s)
Total Units
528
Walking toTai Wo HauStation
8 Min(s)
Address/ Area
46 Tsuen Wah Street