Sold
Wealth GardenFLOOR 16FLAT B
Registration Number:10080403170090
|Transaction Date:13/07/2010
PRN:A7097576
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

ThomasChung鍾偉民
ACCOUNT DIRECTOR(S-431152)
PRICE
$2.5 M
Saleable Area
398sq.ft.
Buy $6,277 /sq.ft.
Gross Area
545sq.ft.
Buy $4,587 /sq.ft.
Building Age
31 Years
Transaction Date: 13/07/2010
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1994-08
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
98
Walking toChoi HungStation
4 Min(s)
Address/ Area
20 Wing Ting Road