Sold
Tin Wang Court Wang Yuen House (block B)FLOOR 11FLAT 1
Registration Number:05061402390012
|Transaction Date:01/06/2005
PRN:B8167812
Land Registry
HOME OWNERSHIP SCHEME

BonnieChang鄭惠芳
ACCOUNT DIRECTOR(E-443952)
PRICE
$1.74 M
Saleable Area
554sq.ft.
Buy $3,130 /sq.ft.
Gross Area
720sq.ft.
Buy $2,410 /sq.ft.
Building Age
33 Years
Transaction Date: 01/06/2005
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1992-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
3 Block(s)
Total Units
630
Walking toWong Tai SinStation
14 Min(s)
Address/ Area
51 Chuk Yuen Road