Sold
Wang Wah Building (mansion)FLOOR 3FLAT D
Registration Number:08070402090012
|Transaction Date:11/06/2008
PRN:A8532742
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

EricLam林泰源
ACCOUNT DIRECTOR(S-449430)
Sold

1/1
PRICE
$1.07 M
Saleable Area
533sq.ft.
Buy $2,004 /sq.ft.
Building Age
60 Years
Transaction Date: 11/06/2008
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1965-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
147
Walking toTai Wo HauStation
10 Min(s)
Address/ Area
57-61 Texaco Road