Sold
Wang Kwong Building Block AFLOOR 19FLAT A4
Registration Number:22010300050033
|Transaction Date:23/12/2021
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

ThomasChung鍾偉民
ACCOUNT DIRECTOR(S-431152)
Sold

1/10
PRICE
$5.25 M
Saleable Area
386sq.ft.
Buy $13,586 /sq.ft.
Gross Area
480sq.ft.
Buy $10,938 /sq.ft.
Building Age
48 Years
Transaction Date: 23/12/2021
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1977-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
3 Block(s)
Total Units
648
Walking toKowloon BayStation
5 Min(s)
Address/ Area
33 Ngau Tau Kok Road