Sold
Waldorf Garden Block 3FLOOR 26FLAT F
Registration Number:26022500380101
|Transaction Date:04/02/2026
PRN:B0407678
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

KoraChu朱幸雲
ACCOUNT DIRECTOR(S-481790)
Sold

4/13
PRICE
$3.85 M
Saleable Area
404sq.ft.
Buy $9,538 /sq.ft.
Gross Area
502sq.ft.
Buy $7,669 /sq.ft.
Building Age
43 Years
Transaction Date: 04/02/2026
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1982-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
5 Block(s)
Total Units
1,032
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
1 Tuen Lee Street