Sold
Waiga MansionFLOOR 11NO. 6
Registration Number:24070301430028
|Transaction Date:14/06/2024
PRN:A0863679
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

IsabellaChan陳曉茵
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-407768)
PRICE
$18.6 M
Saleable Area
1,097sq.ft.
Buy $16,958 /sq.ft.
Gross Area
1,400sq.ft.
Buy $13,286 /sq.ft.
Building Age
53 Years
Transaction Date: 14/06/2024
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1972-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
23
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
6-8 Hawthorn Road