Sold
Wai Pont HouseFLOOR 8FLAT C
Registration Number:06455125
|Transaction Date:07/11/1995
PRN:A7107050
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

SusanSitu司徒巧珍
SENIOR ACCOUNT MANAGER(S-674810)
Sold

1/1
PRICE
$1.25 M
Saleable Area
276sq.ft.
Buy $4,525 /sq.ft.
Building Age
46 Years
Transaction Date: 07/11/1995
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1980-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
44
Walking toShek Kip MeiStation
5 Min(s)
Address/ Area
44-48A Wong Chuk Street