Sold
Wai Pont HouseFLOOR 5FLAT A
Registration Number:08910377
|Transaction Date:27/03/2003
PRN:B4265353
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

ClementHon韓志明
ACCOUNT DIRECTOR(E-374004)
Sold

1/1
PRICE
$560 K
Saleable Area
292sq.ft.
Buy $1,920 /sq.ft.
Gross Area
382sq.ft.
Buy $1,466 /sq.ft.
Building Age
46 Years
Transaction Date: 27/03/2003
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1980-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
44
Walking toShek Kip MeiStation
5 Min(s)
Address/ Area
44-48A Wong Chuk Street