Sold
Wai Lun Mansion (building)FLOOR 7NO. 78A
Registration Number:06011002070099
|Transaction Date:03/01/2006
PRN:A0873450
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

TerenceWong黃凱達
ACCOUNT DIRECTOR(E-328619)
Sold

1/1
PRICE
$850 K
Saleable Area
276sq.ft.
Buy $3,085 /sq.ft.
Gross Area
348sq.ft.
Buy $2,443 /sq.ft.
Building Age
58 Years
Transaction Date: 03/01/2006
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1967-10
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
82
Walking toWan ChaiStation
2 Min(s)
Address/ Area
78-84A Hennessy Road