Sold
Wai King BuildingFLOOR 4FLAT L
Registration Number:17030800610064
|Transaction Date:17/02/2017
PRN:A4735812
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

ThomasChung鍾偉民
ACCOUNT DIRECTOR(S-431152)
PRICE
$3.99 M
Saleable Area
378sq.ft.
Buy $10,561 /sq.ft.
Gross Area
480sq.ft.
Buy $8,313 /sq.ft.
Building Age
53 Years
Transaction Date: 17/02/2017
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1973-02
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
276
Walking toKowloon BayStation
8 Min(s)
Address/ Area
1-9 Jordan Valley North Road