Sold
Wai King BuildingFLOOR 24FLAT L
Registration Number:09081802640042
|Transaction Date:28/07/2009
PRN:B8522997
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

BonnieChang鄭惠芳
ACCOUNT DIRECTOR(E-443952)
PRICE
$1.39 M
Saleable Area
378sq.ft.
Buy $3,674 /sq.ft.
Gross Area
484sq.ft.
Buy $2,868 /sq.ft.
Building Age
53 Years
Transaction Date: 28/07/2009
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1973-02
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
276
Walking toKowloon BayStation
8 Min(s)
Address/ Area
1-9 Jordan Valley North Road