Sold
Wai King BuildingFLOOR 3FLAT A
Registration Number:06662704
|Transaction Date:12/06/1996
PRN:A4734398
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

ThomasChung鍾偉民
ACCOUNT DIRECTOR(S-431152)
PRICE
$1.36 M
Saleable Area
410sq.ft.
Buy $3,311 /sq.ft.
Building Age
53 Years
Transaction Date: 12/06/1996
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1973-02
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
276
Walking toKowloon BayStation
8 Min(s)
Address/ Area
1-9 Jordan Valley North Road