Sold
Wai King BuildingFLOOR 8FLAT B
Registration Number:20022000320015
|Transaction Date:19/02/2020
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MayLam林美貞
ACCOUNT DIRECTOR(S-231413)
PRICE
$5.1 M
Saleable Area
377sq.ft.
Buy $13,537 /sq.ft.
Gross Area
420sq.ft.
Buy $12,143 /sq.ft.
Building Age
53 Years
Transaction Date: 19/02/2020
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1973-02
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
276
Walking toKowloon BayStation
8 Min(s)
Address/ Area
1-9 Jordan Valley North Road