Sold
Wai King BuildingFLOOR 21FLAT B
Registration Number:17053102010524
|Transaction Date:23/05/2017
PRN:A4734484
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

BonnieChang鄭惠芳
ACCOUNT DIRECTOR(E-443952)
PRICE
$4 M
Saleable Area
377sq.ft.
Buy $10,617 /sq.ft.
Gross Area
538sq.ft.
Buy $7,435 /sq.ft.
Building Age
53 Years
Transaction Date: 23/05/2017
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1973-02
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
276
Walking toKowloon BayStation
8 Min(s)
Address/ Area
1-9 Jordan Valley North Road