Sold
Wai King BuildingFLOOR 19FLAT H
Registration Number:06012001150090
|Transaction Date:29/12/2005
PRN:B3970105
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

BonnieChang鄭惠芳
ACCOUNT DIRECTOR(E-443952)
PRICE
$938 K
Saleable Area
378sq.ft.
Buy $2,483 /sq.ft.
Gross Area
494sq.ft.
Buy $1,899 /sq.ft.
Building Age
53 Years
Transaction Date: 29/12/2005
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1973-02
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
276
Walking toKowloon BayStation
8 Min(s)
Address/ Area
1-9 Jordan Valley North Road