Sold
Wai King BuildingFLOOR 21FLAT J
Registration Number:12030802410019
|Transaction Date:16/02/2012
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

BonnieChang鄭惠芳
ACCOUNT DIRECTOR(E-443952)
PRICE
$1.55 M
Saleable Area
280sq.ft.
Buy $5,538 /sq.ft.
Gross Area
397sq.ft.
Buy $3,904 /sq.ft.
Building Age
53 Years
Transaction Date: 16/02/2012
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1973-02
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
276
Walking toKowloon BayStation
8 Min(s)
Address/ Area
1-9 Jordan Valley North Road