Sold
Wai King BuildingFLOOR 11FLAT G
Registration Number:05072101820575
|Transaction Date:07/07/2005
PRN:B6649866
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

BonnieChang鄭惠芳
ACCOUNT DIRECTOR(E-443952)
PRICE
$965 K
Saleable Area
379sq.ft.
Buy $2,547 /sq.ft.
Gross Area
503sq.ft.
Buy $1,918 /sq.ft.
Building Age
53 Years
Transaction Date: 07/07/2005
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1973-02
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
276
Walking toKowloon BayStation
8 Min(s)
Address/ Area
1-9 Jordan Valley North Road