Sold
Wai Ching CourtFLOOR 18FLAT B5
Registration Number:25031901520024
|Transaction Date:10/03/2025
PRN:A6825355
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

CherryYung容秋兒
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-253361)
PRICE
$3.45 M
Saleable Area
312sq.ft.
Buy $11,052 /sq.ft.
Gross Area
408sq.ft.
Buy $8,456 /sq.ft.
Building Age
47 Years
Transaction Date: 10/03/2025
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1978-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
162
Walking toAustinStation
3 Min(s)
Address/ Area
36 Wai Ching Street