Sold
Wai Ching CourtFLOOR 8FLAT B3
Registration Number:19072502000015
|Transaction Date:03/07/2019
PRN:A6825182
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

CherryYung容秋兒
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-253361)
PRICE
$4 M
Saleable Area
306sq.ft.
Buy $13,085 /sq.ft.
Gross Area
411sq.ft.
Buy $9,732 /sq.ft.
Building Age
47 Years
Transaction Date: 03/07/2019
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1978-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
162
Walking toAustinStation
3 Min(s)
Address/ Area
36 Wai Ching Street