Sold
Wai Ching CourtFLOOR 3FLAT B3
Registration Number:10032202270702
|Transaction Date:08/03/2010
PRN:B9597450
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

GregCheng鄭嘉力
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-497144)
PRICE
$1.5 M
Saleable Area
306sq.ft.
Buy $4,907 /sq.ft.
Gross Area
408sq.ft.
Buy $3,676 /sq.ft.
Building Age
47 Years
Transaction Date: 08/03/2010
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1978-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
162
Walking toAustinStation
3 Min(s)
Address/ Area
36 Wai Ching Street