Sold
Wai Ching CourtFLOOR 17FLAT A5
Registration Number:11060201280262
|Transaction Date:23/05/2011
PRN:B6911884
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AlexisKong江永基
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-065911)
PRICE
$2.13 M
Saleable Area
306sq.ft.
Buy $6,951 /sq.ft.
Gross Area
408sq.ft.
Buy $5,208 /sq.ft.
Building Age
47 Years
Transaction Date: 23/05/2011
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1978-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
162
Walking toAustinStation
3 Min(s)
Address/ Area
36 Wai Ching Street