Sold
Wai Ching CourtFLOOR 7FLAT A5
Registration Number:07653032
|Transaction Date:19/12/1998
PRN:A6824108
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JoeLau劉寶田
SENIOR PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(E-479972)
PRICE
$1.18 M
Saleable Area
306sq.ft.
Buy $3,860 /sq.ft.
Gross Area
408sq.ft.
Buy $2,892 /sq.ft.
Building Age
47 Years
Transaction Date: 19/12/1998
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1978-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
162
Walking toAustinStation
3 Min(s)
Address/ Area
36 Wai Ching Street