Sold
Wah Yuen Chuen Wah Yan Court (block 1)FLOOR 19FLAT C
Registration Number:19123100720012
|Transaction Date:20/12/2019
PRN:A7561282
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

ClementHon韓志明
ACCOUNT DIRECTOR(E-374004)
PRICE
$6.7 M
Saleable Area
537sq.ft.
Buy $12,474 /sq.ft.
Building Age
44 Years
Transaction Date: 20/12/2019
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1981-06-1981-08
No. of Phases
-
No. of Blocks
5 Block(s)
Total Units
600
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
2 Wah Yuen Drive