Sold
Wah Yuen Chuen Wah Lai Court (block 3)FLOOR 29FLAT B
Registration Number:20072001650019
|Transaction Date:10/07/2020
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

WingShi石秋惠
ACCOUNT DIRECTOR(S-672392)
PRICE
$8.2 M
Saleable Area
657sq.ft.
Buy $12,489 /sq.ft.
Building Age
44 Years
Transaction Date: 10/07/2020
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1981-06-1981-08
No. of Phases
-
No. of Blocks
5 Block(s)
Total Units
600
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
2 Wah Yuen Drive