Sold
Wah Yuen Chuen Wah Yee Court (block 2)FLOOR 7FLAT C
Registration Number:05032202710874
|Transaction Date:26/02/2005
PRN:B7003755
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JoeTsang曾祖其
ACCOUNT DIRECTOR(S-453863)
PRICE
$1.78 M
Saleable Area
531sq.ft.
Buy $3,354 /sq.ft.
Gross Area
600sq.ft.
Buy $2,967 /sq.ft.
Building Age
44 Years
Transaction Date: 26/02/2005
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1981-06-1981-08
No. of Phases
-
No. of Blocks
5 Block(s)
Total Units
600
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
2 Wah Yuen Drive