Sold
Wah Yuen Chuen Wah Yee Court (block 2)FLOOR 9FLAT B
Registration Number:17042602450016
|Transaction Date:13/04/2017
PRN:A7561969
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JoeTsang曾祖其
ACCOUNT DIRECTOR(S-453863)
PRICE
$6.75 M
Saleable Area
642sq.ft.
Buy $10,522 /sq.ft.
Building Age
44 Years
Transaction Date: 13/04/2017
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1981-06-1981-08
No. of Phases
-
No. of Blocks
5 Block(s)
Total Units
600
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
2 Wah Yuen Drive