Sold
Wah Yuen Chuen Wah Yan Court (block 1)FLOOR 19FLAT C
Registration Number:15070600550344
|Transaction Date:12/06/2015
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

ZeusCheng鄭偉浚
ACCOUNT DIRECTOR(S-416944)
PRICE
$5.29 M
Saleable Area
537sq.ft.
Buy $9,849 /sq.ft.
Building Age
44 Years
Transaction Date: 12/06/2015
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1981-06-1981-08
No. of Phases
-
No. of Blocks
5 Block(s)
Total Units
600
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
2 Wah Yuen Drive