Sold
Wah Yuen Chuen Wah Shun Court (block 5)FLOOR 26FLAT C
Registration Number:18053000730025
|Transaction Date:23/05/2018
PRN:A7596834
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JoeTsang曾祖其
ACCOUNT DIRECTOR(S-453863)
PRICE
$6.23 M
Saleable Area
545sq.ft.
Buy $11,438 /sq.ft.
Gross Area
600sq.ft.
Buy $10,383 /sq.ft.
Building Age
44 Years
Transaction Date: 23/05/2018
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1981-06-1981-08
No. of Phases
-
No. of Blocks
5 Block(s)
Total Units
600
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
2 Wah Yuen Drive