Sold
Wah Yuen Chuen Wah Shun Court (block 5)FLOOR 19FLAT C
Registration Number:07011901000027
|Transaction Date:22/12/2006
PRN:B7007980
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

WingShi石秋惠
ACCOUNT DIRECTOR(S-672392)
PRICE
$1.76 M
Saleable Area
537sq.ft.
Buy $3,277 /sq.ft.
Gross Area
600sq.ft.
Buy $2,933 /sq.ft.
Building Age
44 Years
Transaction Date: 22/12/2006
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1981-06-1981-08
No. of Phases
-
No. of Blocks
5 Block(s)
Total Units
600
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
2 Wah Yuen Drive