Sold
Wah Yuen Chuen Wah Shun Court (block 5)FLOOR 31FLAT B
Registration Number:01098758
|Transaction Date:18/11/1996
PRN:B9693930
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JoeTsang曾祖其
ACCOUNT DIRECTOR(S-453863)
PRICE
$3.78 M
Saleable Area
657sq.ft.
Buy $5,757 /sq.ft.
Building Age
44 Years
Transaction Date: 18/11/1996
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1981-06-1981-08
No. of Phases
-
No. of Blocks
5 Block(s)
Total Units
600
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
2 Wah Yuen Drive