Sold
Wah Po BuildingFLOOR 9FLAT A
Registration Number:11050900980014
|Transaction Date:11/04/2011
PRN:B8947088
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL
Sold

1/1
PRICE
$3.35 M
Saleable Area
407sq.ft.
Buy $8,233 /sq.ft.
Gross Area
580sq.ft.
Buy $5,776 /sq.ft.
Building Age
47 Years
Transaction Date: 11/04/2011
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1978-10
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
189
Walking toKennedy TownStation
3 Min(s)
Address/ Area
1 New Praya, Kennedy Town