Sold
Wah King MansionFLOOR 2FLAT C
Registration Number:07895390
|Transaction Date:04/10/1999
PRN:B5829059
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MayLam林美貞
ACCOUNT DIRECTOR(S-231413)
Sold

1/1
PRICE
$930 K
Saleable Area
307sq.ft.
Buy $3,032 /sq.ft.
Gross Area
420sq.ft.
Buy $2,214 /sq.ft.
Building Age
49 Years
Transaction Date: 04/10/1999
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1977-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
115
Walking toTo Kwa WanStation
4 Min(s)
Address/ Area
38-54 Ha Heung Road