Sold
Wah King MansionFLOOR 5FLAT C
Registration Number:11051901680148
|Transaction Date:27/04/2011
PRN:A4336255
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL
Sold

1/1
PRICE
$1.98 M
Saleable Area
307sq.ft.
Buy $6,454 /sq.ft.
Building Age
49 Years
Transaction Date: 27/04/2011
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1977-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
115
Walking toTo Kwa WanStation
4 Min(s)
Address/ Area
38-54 Ha Heung Road