Sold
Wah Kay HouseFLOOR 7FLAT A
Registration Number:16063001440039
|Transaction Date:21/06/2016
PRN:C0598094
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

PerryWong王穎康
ACCOUNT DIRECTOR(S-430569)
PRICE
$3.16 M
Saleable Area
365sq.ft.
Buy $8,660 /sq.ft.
Gross Area
442sq.ft.
Buy $7,149 /sq.ft.
Building Age
49 Years
Transaction Date: 21/06/2016
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1976-08
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
126
Walking toDiamond HillStation
13 Min(s)
Address/ Area
11 Yuk Wah Crescent