Sold
Wah Kay HouseFLOOR 12FLAT A
Registration Number:17081701870143
|Transaction Date:24/07/2017
PRN:B6962765
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

ThomasChung鍾偉民
ACCOUNT DIRECTOR(S-431152)
PRICE
$3.8 M
Saleable Area
365sq.ft.
Buy $10,414 /sq.ft.
Gross Area
442sq.ft.
Buy $8,597 /sq.ft.
Building Age
49 Years
Transaction Date: 24/07/2017
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1976-08
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
126
Walking toDiamond HillStation
13 Min(s)
Address/ Area
11 Yuk Wah Crescent