Sold
Wah Kay HouseFLOOR 15FLAT F
Registration Number:08741683
|Transaction Date:08/07/2002
PRN:A7238108
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

PerryWong王穎康
ACCOUNT DIRECTOR(S-430569)
PRICE
$880 K
Gross Area
442sq.ft.
Buy $1,991 /sq.ft.
Building Age
49 Years
Transaction Date: 08/07/2002
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1976-08
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
126
Walking toDiamond HillStation
13 Min(s)
Address/ Area
11 Yuk Wah Crescent