Sold
Wah Kay HouseFLOOR 7FLAT C
Registration Number:06746600
|Transaction Date:22/08/1996
PRN:B6962869
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

BonnieChang鄭惠芳
ACCOUNT DIRECTOR(E-443952)
PRICE
$970 K
Gross Area
344sq.ft.
Buy $2,820 /sq.ft.
Building Age
49 Years
Transaction Date: 22/08/1996
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1976-08
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
126
Walking toDiamond HillStation
13 Min(s)
Address/ Area
11 Yuk Wah Crescent