Sold
Wah Fung GardenFLOOR 7FLAT G
Registration Number:22111600620073
|Transaction Date:04/11/2022
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

WingShi石秋惠
ACCOUNT DIRECTOR(S-672392)
Sold

6/8
PRICE
$4.85 M
Saleable Area
370sq.ft.
Buy $13,098 /sq.ft.
Gross Area
498sq.ft.
Buy $9,739 /sq.ft.
Building Age
33 Years
Transaction Date: 04/11/2022
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1993-01
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
200
Walking toMei FooStation
7 Min(s)
Address/ Area
274 Lai King Hill Road