Sold
Wah Fung GardenFLOOR 11FLAT B
Registration Number:10060403250196
|Transaction Date:14/05/2010
PRN:B7923108
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JoeTsang曾祖其
ACCOUNT DIRECTOR(S-453863)
PRICE
$2.18 M
Saleable Area
381sq.ft.
Buy $5,721 /sq.ft.
Gross Area
513sq.ft.
Buy $4,250 /sq.ft.
Building Age
33 Years
Transaction Date: 14/05/2010
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1993-01
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
200
Walking toMei FooStation
7 Min(s)
Address/ Area
274 Lai King Hill Road