Sold
Wah Fung GardenFLOOR 10FLAT E
Registration Number:07120502150068
|Transaction Date:27/11/2007
PRN:A7498107
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JadaTong湯芷蘊
ACCOUNT DIRECTOR(E-238933)
Sold

1/1
PRICE
$1.98 M
Saleable Area
515sq.ft.
Buy $3,848 /sq.ft.
Gross Area
700sq.ft.
Buy $2,829 /sq.ft.
Building Age
33 Years
Transaction Date: 27/11/2007
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1993-01
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
200
Walking toMei FooStation
7 Min(s)
Address/ Area
274 Lai King Hill Road