Sold
Wah Fung GardenFLOOR 19FLAT A
Registration Number:16022900510016
|Transaction Date:01/02/2016
PRN:A7497207
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JoeTsang曾祖其
ACCOUNT DIRECTOR(S-453863)
Sold

1/1
PRICE
$6.2 M
Saleable Area
626sq.ft.
Buy $9,897 /sq.ft.
Gross Area
844sq.ft.
Buy $7,346 /sq.ft.
Building Age
33 Years
Transaction Date: 01/02/2016
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1993-01
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
200
Walking toMei FooStation
7 Min(s)
Address/ Area
274 Lai King Hill Road