Sold
Wah Fung GardenFLOOR 22FLAT E
Registration Number:01027504
|Transaction Date:08/11/1995
PRN:B5237245
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

WingShi石秋惠
ACCOUNT DIRECTOR(S-672392)
PRICE
$2.5 M
Gross Area
700sq.ft.
Buy $3,571 /sq.ft.
Building Age
33 Years
Transaction Date: 08/11/1995
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1993-01
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
200
Walking toMei FooStation
7 Min(s)
Address/ Area
274 Lai King Hill Road